29 Aralık 2008 Pazartesi

Kartal Sokak

( Büyük Hali İçin Resmin Üzerine Tıklayınız )
Yılbaşı için internette bir mekanın adres bilgilerine bakarken google harita sayfasını açtım,ordan oraya bakarken Galatasaray Lisesinin çevresinden geçen sokak isimlerinden birinin “Kartal Sokak” olduğunu gördüm.
İçin içinde bir hinlik mi var yoksa masumane bir şans eseri denk gelme mi söz konusu ?

5 yorum:

Kapali Ust dedi ki...

İş yerim o sokakta. Bu sene başına kadar orası sokak bile değildi adresimizde istiklal cad. No:261 olarak geçerdi, bu sene ise bir anda oranın sokak olmasına karar verildi isim de tesadüf Kartal seçildi.. Sokak'ın da kartalla bir alakası olsa arada Galatasaray Lisesinde okuyan öğrencilerden tezahüratlar geliyor ama onlardan da esinlenmiş olamazlar:)

Kartal Bafiler dedi ki...

Bu bilgilerden sonra sokağın isminin tesadüfen konulmadığına inanmaya başladım :)

1903 dedi ki...

Galatasaray'ın Aslanlar diye anılmadan önce Kartallar lakabıyla Türk Futboluna adım attığını ve bu yüzden sokağın Kartal olabileceğini düşünmüştüm. Kapalı Üst yeni olduğunu söyleyince sanırım bu çıkarım da sonuçsuz kaldı.

Kapali Ust dedi ki...

Edit : Sokağın adı bayadır Kartal Sokak'mış, yalnız hicbir adreste kullanılmıyormuş, zaten sokakta bir biz varız, bir de Beyoğlu umum tuvaleti. Bu yılın başından itibaren Beyoğlu Belediyesi numaraları düzenlemiş ve daha önce binalara numara vermediği bu sokağa da numara vermiş. Böylelikle kartal sokak adı adreslerde kullanılmaya başlamış. Sokağın adı eskiden beri Kartal ama bu sokağı aktive eden 2008 yılında beyoğlu belediyesi. Ordan bir şey çıkabilir sanırım.

Kartal Bafiler dedi ki...

Eskiden beri Kartal Sokak'sa ilginç bir durum,Galatasaray lisesinin önündeki sokaklardan birine Kartal sokak ddenilmesi bende biraz kuşku uyandırıyor :)
İşin içnde gizli fanatik belediye görevlileri olabilir, olsun da :)


http://bjktaraftarproje.com/

Saat Kaç ?

ADSL Hızınızı Test Edin.