4 Kasım 2007 Pazar

Fenerbahçe+İsmet Arzuman+Haluk Ulusoy 2 - Beşiktaş 1Maçtaydım,

-Fenerbahçe+İsmet Arzuman+Haluk Ulusoy 2 - Beşiktaş 1 şeklinde bitti maç

-Beşiktaş sahada kazandı , saha dışında klasik Fenerbahçe ayak oyunlarıyla kaybetti.-Beşiktaş düşmanı Erman bile dünkü maçın hakeminin Beşiktaş aleyhine komdei kararları için isyan ediyorsa fazlasına girmemek lazım.

-Dün Fenerbaheçli'lerin genel olarak alakalı alakasız her pozisyonda refleks haline getirdikleri -Ulusoy İstifa tezahüratlarını nedense duyamadık,

-Maç sonrası kamera kamera dolaşıp hakeme sallayan,Şerefsizler diyen Fenerbahçelilerde görmedik.

-Maç sonu galibiyetten dolayı galiba Otopark civarında futbolcularımıza ,Fenerbahçeli taraftar ve Fenerbahçeli futbolcular tarafından saldırılmamış,gerçi saldırıldı da ne oldu Fener korkularından futbolcuya komedi 2 maç ceza sivil kalleş ise hala sefa sürüyor.

-Kanunla devamlı başı belada müteahhit Özdemir ve Uslu'nun maç sonu açıklamaları futboldan biraz anlayan herkesi güldürdü.Evde tekrar seyredince kendileri de gülmüştür.

-İptal edilen golümüzün özeti.İsmet denen gurubet 95. dakikada Beşiktaş'ın golünü vermeye hadi kibarca söyleyelim paçası yemedi.Aziz Yıldırım ve Tayfasından korktu.Korkmak da da haklı adamın ne yapacağı belli değil.

-Faul dediği pozisyonu izledim,maçta olduğumdan emin değildim TV'den tekrar izlemeden yazmak istemedim,o pozisyon faulse kimse hava topuna çıkmasın artık.Ve maçın genelinde Beşiktaş'ı katleden İsmet o skoru korumak için uydurduğu faul ile görevini yerine getirmiştir.

-Daha komiği çaldım dediği düdüğü,iki metre yanındaki faul pozisyonundaki bir Fenerli bir Beşiktaşlı duymuyor,devamında yer alan 3 Fenerli 3 Beşiktaşlı ve Volkan da duymuyor,yan hakemi duymuyor ama gol oluyor aman diyen İsmet başlıyor yırtınmaya.Sen hakemsen ben de beyin cerrahıyım.Korkaklar her gün ölür diye bir laf var,tam İsmet için söylenmiş bu laf,Maç içindeki saçmalıklarının tek nedeni Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe camiasından ne kadar tırstığının göstergesi idi.

-Ahlak timsali Fener camiasından hakemler hakkında her hafta maç öncesi ağlak bir bildiri bekliyoruz.Nasıl olsa galibiyet için her yol mübahtır,5 sene sonra kim hatırlayacak bunları tarih maç sonucunu anca hatırlıyor.

-Ali Koç'u da beklerdik TV lere hakemin adaletsiz yönetimi hakkında bir kaç kelam etmesi için ama o görevini Şerefsizler diyerek tamamladığı için ve cezası var galiba pek bu aralar ortalarda dolaşmıyor.

-Neyse maç hakkında son söyleyebileceğim ağlaya ağlaya,hakemler yardımıyla haksız bir galibiyet alacağımıza mertçe yenilmeyi tercih ederim.

-Maç sonu Kanal 1 'de bir görüntü vardı dışarda bekleyen Beşiktaş taraftarı bir apartmandaki dairenin camına pet şişeler atıyorken çekmişler.ama öncesini vermediler veya çekemediler.O camdan daha önce salak bir kardeşimiz 10-15 saniye Fenerbahçe bayrağı sallama gafletine düşmüştü.

-Ayrıca maç sonu Haydarpaşa iskelesine gidene kadarki yolda camlara çıkıp bizi atkılarıyla,bayraklarıyla destekleyen karşılıklı siyah-beyaz çektiğimiz tüm renkdaşlarımıza teşekkür ederim.

-Maç içi tribünlere gelirsek.Maraton üstteki sakalı amca her halde sinirden hastaneye yatmıştır.Fenerlilerin Alen'e yaptıkları tezahürata gelen kontra beni bile güldürdü zaten bir daha da Fenerliler o tezahüratı yapamadılar.

-İki üç kere kontra yapınca zaten bizim bestelerimizi çevirip söylemeyi bıraktılar.Akıllıca yoksa iş iyice komediye dönmeye başlayacaktı.

-Dale Cavese'yi kadıköyde de çok güzel söyledik,GFB de bir ara söylemeye çalıştı canlı dinledim ,kendilerine biraz saygıları varsa yine sadece sarı-lacivet-şampiyon-Fener'i söylemeye devam etsinler.Bu arada milyonlarcanın bile sonun getiremeyen bir tribün gördüm ya artık Fenerbahçe'nin tezahüratları hakkında pek konuşmak istemiyorum.

-Bizim kapalı tribünün akustiğinden bahsedilirya hep,GFB'nin durduğu yerin akustiği de gayet güzel sayıca dahada kalabalıklar,dün maçın tamamını evden seyredince yine devamlı bizim besteler duyuldu tv'den bu konuda artık kimse mızmızlanmasın,akustik makustik hikaye ,en azından ben yemem artık..

Futbolun adaleti yok,dün gece maçı bağlayan Fenerbahçe'ye bundan sonraki bağlamalarını daha özenli,dikkatli göze batmayacak şekilde yapmasını tavsiye ederim.

Bizim miletin arasında, yıllardır söylediğimiz ŞaibeSaray hızla ŞaibeBahçe halini almaya başladı.

Unutmadan Fener Tribünlerinden geliyor;

-Ulusoy İstifa,Ulusoy İstifa....Bundan sonra daha çok duyacağız bu tezahüratı emin olun ,çünkü bu tezahürata ihtiyaçları var.

****

ALAATTİN METİN : 4 PERDELİK 90 DAKİKA (AKŞAM) İsmet Arzuman, maça damgasını vurdu. Beşiktaş’ın son saniye golünden önce Bobo’nun faul yaptığını söyleyerek golü iptal etti. Oysa Gökhan ile Bobo’nun topa çıktıkları hareket hiç de faul değildi. Buz gibi goldü. O golü saymayan İsmet Arzuman kadar onu bu maça atayan, ortamı geren MHK sorgulanmalı.


AHMET ÇAKAR: SUÇLU ARZUMAN DEĞİL, MHK'DİR! (SABAH) 49 gün Süper Lig'de maç verilmeyen Arzuman derbiye atandı. Deivid'e ikinci sarı kartı göstermesi gereken Arzuman, uydurma bir faulle Beşiktaş'ın golünü de yedi. Merkez Hakem Komitesi derbiye İsmet Arzuman'ı atadı, ortalık ayağa kalktı. Çünkü İsmet Arzuman ligin beşinci haftasından bu yana Süper Lig'de maç yönetmemişti. En son 15 Eylül'de düdük çalmış ve dün geceye kadar, yani 49 gündür MHK onu Süper Lig'den mahrum etmişti. Ama ne hikmetse sonbahar geçti, kışa girdik ve nihayet Arzuman derbiye atandı. İddia ediyorum dünyanın hiçbir ülkesinde böylesine kritik bir derbiyi yönetecek bir hakem 49 gün bekletilmez. "Ne olacak canım!" derseniz dün geceki olaylar olur. Maçta hakemlik yönünden iki kırılma noktası var. İlki maçın bitmesine yaklaşık 20 dakika kala Deivid'in yaptığı bir faul. Karar çok net bir sarı kart olması gerekirken Arzuman'ın bilinç altı ona bunu sarı kart olarak göstertmedi. Oysa ki, bu kart Deivid'in ikinci sarı kartı olacaktı ve oyundan atılacaktı. İkincisi ise son dakikadaki o talihsiz pozisyon. Bobo ile Gökhan Gönül topa yükseliyorlar, Bobo'nun sol kolu yükselmek açısından yukarı doğru kalkıyor. Dirsekle itme ya da çekme yok. Ama Arzuman, maalesef bir faul yaratıyor. Pozisyonun devamında da Beşiktaş'ın beraberlik golü geliyor.ZEKİ ÇOL : GALİBİYET HASRETİ TARTIŞMALARLA SONA ERDİ (ZAMAN)

Higuain, ikinci direkte kafayı vuruyor ve gol. Kime göre, bana, sana, ona göre gol. Ama hakeme göre değil. Çünkü İsmet Arzuman, önceden bir faul düdüğü çalmış. Faul var mı?Bana göre faul de yok. İşte, derbiye damgasını vuran pozisyonun kısa özeti bu.


ÖMER GÜVENÇ : YAPMA BE ARZUMAN (AKŞAM)
Maçın hakemi İsmet Arzuman hafta arası Fenerbahçe deklarasyonunun etkisinde oldukça kalmış. Bütün düdüklerini eyyam olarak çaldı. Hele hele Beşiktaş’ın ikinci golünde Arzuman’ın faul düdüğü eyyamın babasıydı. Çünkü pozisyonun faulle uzaktan yakından alakası yoktu. Eyyam düdükleri var mıydı? Vardı. Kimin lehineydi? Fenerbahçe’nin. Ve yıllar sonra Fenerbahçe Saracoğlu’nda Beşiktaş’ı mağlup ederek hem üç puanı, hem de

****************

Bunlarda ekranların sevilen ikilisinden geliyor.
Fenerbahçe maçı neden 9 kişi tamamlamıyor, çünkü Aziz Yıldırım çok kızar..

“LUGANO HAKEME İKİ TEKERLEK YAPIYOR!.. BU POZİSYONU UNUTMAYIN!!!”

ŞANSAL BÜYÜKA : O pozisyondan bir dakika sonra Beşiktaş korneri ve Carlos çizgiden topu çıkartıyor hocam..
ERMAN TOROĞLU : Öyle ters toptur ki bu hocam, kaleci bu topu çıkaracağım dese içeri düşer topla beraber.. Hocam bak bu pozisyonda iki futbolcu hava topuna çıkıyor ve mücadele ediyor.. Bunu aklınızın bir köşesine yazın.. Bu pozisyon devam etti ve bu çok doğruydu.. İkili bir mücadele, Roberto Carlos topu çıkarttı.. Devam etti.. Lugano hakeme iki tane tekerlek yaptı.. Dedi “Senin gözün kör.. Sen gözlük tak.. Hakemin gözüne gözlük…” dedi.. Hakem “lan ben kör müyüm?” deyip sarıyı gösteremiyor.. Futbolcular sana yoklama macununu atarlar atarlar, sonra gelirsin 89’a, orada duman olursun.. Sen bunu yersen Lugano’dan, devamı gelir..E

RMAN HOCA İPTAL EDİLEN GOL İÇİN NELER SÖYLEDİ NELER!...

“HAKEM AYDIN HAVASI ÇALIYOR!..”

ŞANSAL BÜYÜKA : Ve.. Hocam 90+5.. Final.. İptal edilen gol pozisyonu..

ERMAN TOROĞLU : Hakem aydın havası çalıyor hocam.. Kafasında 1000 tane şey var.. Ben biliyorum onun ne düşündüğünü.. Gelirsin gelirsin, kamyonu vurursun duvara.. Top atılıyor dikkatle bakalım.. Top atıldığında Batuhan ofsayt.. Top ona gelmiyor, Bobo’ya geliyor.. Devam ediyor pozisyon.. İki oyuncu kafaya çıkıyor.. Hakeme bakıyorsun yavaş yavaş duruyor.. Yardımcı devam ediyor, futbolcular devam ediyor.. Bütün futbolcular koşuyorlar.. Oyunun normal oynandığına karar vermişler..

“HERKES OYUNU NORMAL OYNUYOR, BİR TEK HAKEM NORMAL GÖRMÜYOR!..”

Oyunun normal oynanmadığına karar veren tek kişi hakem!.. Herkes oyunun normal oynandığını görüyor.. Maç devam ediyor, Serdar Özkan ortasını yapıyor, yardımcı tam köşeye gelmiş ve olması gereken yerde.. Gelelim sadete.. Bazı şeyleri yaparken ufak bakıyoruz.. Hakeme geliyor iş ve düğümleniyor.. Pozisyonun uzaktan yakından faulle ilgisi yok.. Hani dedik ya maçın başında Lugano’nun pozisyonu, aynı..

“MAÇ BİTSİN DE GİDEYİM DİYOR!..” Hakem maç bitsin de gideyim diyor.. Hakem maçın içinde en az 20 tane pozisyonda çok alakasız yerlerde size göre ama bana hakem olarak baktığımda öyle güzel üflüyor ki, o üflemeyi kimse anlayamaz, ben anlarım hocam.. Sana göre orta sahada oluyor ama büyür kartopu gibi gol pozisyonu olur.. Bunu iki taraflı yapıyor.. Kimin seyircisi fazlaysa tereyağı ona gider hocam.. Avrupa’da hakemler kulaklık falan takıyorlar değil mi?.. Konuşuyorlar falan.. Hakemin şu pozisyonuna hakem düdük çaldı ya, hakem yardımcı koşuyor ya, der ki, “dur kardeşim.. Ben düdük çaldım..” Elle hareketler yapıyor hakem.. Bunlar 19 Mayıs’ta yapıyorduk hocam.. Yardımcı başını almış gidiyor.. Pozisyon güzel.. Ne seyirciye, ne futbolcuya göre ne de yardımcıya göre faul yok..

“KURT İÇİNİ KEMİRİYOR!..”

Hakem artık rahat değil.. Yıllarca kurt olmuş ve o kurt kemiriyor içini.. Bu kulaklıklar nerede hocam?.. Mustafa Çulcu komitesi alalım dedi onlardan, şimdi gümrüğe gelmiş o kulaklıklar.. 5000 euro, hakem malzemesi satılan her yerde var hocam.. Bir maçın maliyeti ne kadar?.. Bir puan kaybının maliyeti ölçülür mü?.. Hakem almış düdüğü eline, düdüğü yutacak.. İki futbolcu da çıkıyor ve topa bakıyor pozisyonda hocam.. Faul verir misin?..

ŞANSAL BÜYÜKA: Semih ile A. Tandoğan’ın pozisyonu var…

ERMAN TOROĞLU: Ali topla gidiyor. Burada Semih, Ali’nin formasına asılınca, Ali, hakeme dönüyor. Verdiği karar doğruysa ve kendine inanıyorsan neden Ali’ye sarı kart vermiyorsun. Burada Semih’e sarı kart gerekli.

ŞANSAL BÜYÜKA: İ . Üzülmez ile Deivid’in tartışmaları sonucu gördükleri sarı kartlar var.

ERMAN TOROĞLU: Uzatıyorlar işi. İki kart da doğru.

ŞANSAL BÜYÜKA: Deivid’in Serdar Özkan’a faulu var. Deivid’in sarısı da vardı.

ERMAN TOROĞLU: Deivid, sağ ayağıyla Serdar’ın sol ayağına vuruyor. Çok net bir sarı kart. Hakem pozisyonu net görüyor. İkinci sarıdan kırmızı göstermesi lazım.

ŞANSAL BÜYÜKA: Dakika 77 hocam… Uzatmalarla birlikte 17 dakika 10 kişi oynayacak
F.Bahçe…

ERMAN TOROĞLU: Semih’in de pozisyonu var. Ali Tandoğan delirdi yaa. Atsana. Kurt var hocam kurt. Ölene kadar, son güne kadar hakemlik yapacağım düşüncesi var. Başka var mı pozisyon?

Hiç yorum yok:


http://bjktaraftarproje.com/

Saat Kaç ?

ADSL Hızınızı Test Edin.