16 Ağustos 2007 Perşembe

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı

( Romanista'dan arak)


Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı

"Uygulama tam bir diktatörlük. Tam halka zıt bir yönetim. Hala tabuların olduğu, söylenemez şeyler olduğu, halkın yıldırıldığı türkiyede yaşıyoruz.""Türkiyenin irak, libya, suriye’ye benzeyen çok yanları var. Neden? Aynı tek adam pozisyonu. Bugün libya, irak ve suriye’ye gidin, tek insanın resimleri vardır her yerde. Tek insanın heykelleri vardır."

"Türkiyenin bütünlüğünü tehdit eden, en büyük tahribatı vermiş olan sistemin ilkelerinden biri de laiklik ilkesidir. Türk milletinin moral değerlerinin ana kaynağı din olacak, islam olacak, sonra siz bunu potansiyel tehlike olarak göreceksiniz. Gerçekten garip."

"Aynı şekilde, dindar olan bir subaya da siz kendi ordunuzda hayat hakkı vermiyorsanız, bunu ıkça söylemeden onu saf dışı ediyorsanız, sanki safra atar gibi, ajan yakalamış gibi onları ayıklıyorsanız, siz o zaman bu ülkenin devamını, bütünlüğünü nasıl temin edersiniz?"

"Bu ıdan ikinci cumhuriyet, yeni osmanlicilik kavramlarının ve bu tartışmaların ortaya gelmesini ben çok sağlıklı görüyorum ve geleceğe çok ümitle bakıyorum."

Abdullah Gül
Eski Refah Partisi 20. Dönem Kayseri Milletvekili
Eski Fazilet Partisi 21. Dönem Kayseri Milletvekili
şişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Adayı

****************************************************************************
"İstiklâl ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasî emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr u zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir."M.K.Atatürk
Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı

Hiç yorum yok:


http://bjktaraftarproje.com/

Saat Kaç ?

ADSL Hızınızı Test Edin.